Den památky oběti Holocaustu

30. dubna 2014

28. duben 2014 představuje den, kdy si lidé na mnoha místech světa připomínají událost zapsanou do historie černým písmem. Taktéž v několika českých městech se zavzpomínalo na oběti holocaustu. Kromě pamětníků, zástupců židovských organizací, významných osobností, veřejnosti, také žáci naší školy měli možnost v den památky oběti holocaustu se zamyslet nad tímto tématem. Prostřednictvím vzdělávací dílny „Ludvíček“ v Thetru Ludem si žáci formou prožitku představili konkrétní příběh dvanáctiletého chlapce Ludvíčka, který dospívá v terezínském ghettu. Příběh byl inspirován povídkou Arnošta Lustiga a autentickými obrázky namalovanými židovskými dětmi v koncentračním táboře. Na základě modelových situací měli žáci možnost přemýšlet o lidských hodnotách, o podstatě přátelství, vzájemné úctě a toleranci, uvědomili si mravní rozměry v různých způsobech lidského jednání a chování. Na konci dílny probíhala diskuse na téma holocaustu a rasové nesnášenlivosti. Alespoň minimem mohli naši žáci uctít památku těm, kteří zahynuli v koncentračních táborech. Poděkování patří lektorům dílny MgA. Haně Volkmerové a Tomáši Volkmerovi.

Foto zde:
Přehled starších článků | Autor: Mgr. Ljuba Konečná | Počet přečtení: 961x