Dámský klub vaří - recepty

26. května 2015

Každou středu se schází parta děvčat ze čtvrté třídy ve školní kuchyňce, kde v rámci kroužku Dámský klub vaří různé dobroty v souladu se zdravu výživou. Za těch pár měsíců už se děvčata mnohým věcem naučila, a tak se rozhodla podělit se s vámi o některé chuťově zajímavé a hlavně zdravé recepty. Dobrou chuť přeje tým Dámského klubu!

Recepty

šunka
žampiony

Postup:

1. Smícháme mouku a uděláme dolík. Do dolíku nalejeme vlažné mléko a rozdrobíme kvasnice. Nakonec přidáme olej, sůl a cukr, dobře promícháme a necháme hodinu v teple kynout.
2. Připravíme si směs na potírání. Spaříme rajčata, odstraníme slupku, nakrájíme je na kousky a podusíme ve vlastní šťávě – můžeme přidat i trochu vody. Dochutíme kořením, solí a cukrem a necháme vychladnout.
Po vykynutí těsta jej vyválíme a rozdělíme na 4 – 5 menších bochánků. Každý zvlášť vyválíme do tenká a dáme na vymazaný kulatý plech. Potřeme směsí z rajčat a odzobíme dle chuti. My jsme daly sýr chedar, šunku a žampiony.
Pečeme v rozehřáté troubě na maximální teplotu po dobu 10 – 20 minut dle výkonnosti trouby.

Zdravá zmrzlina

Venku sice počasí nic moc, ale alespoň je čas věnovat se nějakému tomu kuchtění a zkoušení nových dobrůtek.
Sluníčko se nám snad zase brzy ukáže, tak přidáváme tip na zdravou zmrzlinu.

nízkotučný tvaroh
banán
rozmačkané jahody
chia semínka
přisladit stévii či flavDrops

Postup:

Vše smícháme a necháme zmrznout v mražáku. Po vyjmutí necháme trochu povolit, rozmixujeme a můžeme mlsat.

Ovocný koktejl

jahody
banán
mléko (dle potřeby)

Postup:

1. Jahody, banán a mléko rozmixujeme v mixéru.
2. Přidáme třtinový cukr podle vlastní chuti.

Zdravé sušenky z ovesných vloček

jablko (1 ks)
banán (1 ks)
ovesné vločky ( 2 šálky )
bílý jogurt (1 kelímek )
med ( 1 polévková lžíce )
skořice
kypřicí prášek do pečiva (1 PL)
tmavá čokoláda
vlašské ořechy
rozinky
mléko (dle potřeby)

Postup přípravy zdravých sušenek:

1.Jablko nastrouháme a smícháme spolu s rozmačkaným banánem a vločkami.
2.V druhé míse smícháme jogurt s medem, skořicí a kypřicím práškem.
3.Obě směsi promícháme a přidáme další ingredience dle chutí a nápadu (např. nastrouhanou čokoládu či rozinky).
4.Těsto zjemníme mlékem podle potřeby.
5.Z hmoty lžící vytvarujeme malé sušenky, které ukládáme na pečicí papír.
6.Pečeme cca 15 minut na 180°C.
Dobrou chuť

Na Velikonoce jsme pro vás připravily lívance z ovesných vloček. Ozdobit si je můžete podle libosti. My jsme se inspirovaly nacházejícími svátky a vytvořily obličeje zajíčků, kozlíků a jiných velikonočních symbolů.

Velikonoční lívance z ovesných vloček

40g ovesných vloček
bílý jogurt
vajíčko
lžíce pohankové mouky
různé druhy ovoce

Ovesné vločky smícháme s bílým jogurtem (2 lžíce), vajíčkem a půlkou rozmačkaného banánu. Smažíme na másle. Nakonec ozdobíme kousky ovoce. Dobrou chuť a krásné Velikonoce!

Vajíčková pomazánka se sýrem cottage

Budeme potřebovat:
• 4 vejce
• 1 sýr cottage
• petrželka
• jarní cibulka
• sůl
• pepř
• cereální rohlíky

Postup:

Vejce uvařte na tvrdo. Po vychladnutí je oloupejte a nastrouhejte do misky. Smíchejte se sýrem cottage, osolte a opepřete. Nakonec přidejte jemně nakrájenou petrželku a jarní cibulku a vše promíchejte.
Rohlíky nakrájíme na kolečka a potřeme pomazánkou. Můžeme ozdobit kousky rajčat a petrželky.

Přehled starších článků | Autor: ZŠ GEpiky | Počet přečtení: 4980x