Cyklo-turistický kurz Žermanice

9. června 2015

V letošním školním roce jsme se poprvé vydali s žáky 2.stupně na cyklo-turistický kurz na Žermanice. Čekalo nás pět dní plných vyjížděk, sportu a zábavy. Počasí jsme měli objednané na jedničku, a tak jsme si plnými doušky mohli kurz užít. Dopolední program byl věnován cyklistice. V úterý dopoledne jsme se vydali na výlet okolo Žermanické přehrady, zároveň s námi se vydal na projížďku i mrak, který nás celou cestu neopustil, a tak jsme mírně zmokli a vypadali jako bychom jeli „polem- nepolem, cestou- necestou“, ale byl to zážitek. Ve středu dopoledne jsme svou délku trasy zdvojnásobili a jeli na Těrlicko. Sice jsme do kopců občas funěli a chvílemi někteří museli kola tlačit, ale do cíle jsme dorazili všichni a mohli se pochválit, že jsme to zvládli. Čtvrteční dopoledne jsme nechali kola odpočívat, ať se připraví na páteční cestu do Ostravy, a šli jsme se projít k místnímu lomu. V pátek dopoledne nás čekala cesta zpět do Ostravy a vzhledem k tomu, že už jsme měli něco málo najeto, byla to pro nás procházka růžovým sadem.
A co jsme dělali odpoledne? Jednoduše řádili na místních sportovištích – beach-volejbalovým kurtům, tenisovému hřišti a šlapadlům jsme nedali pokoj. Vzduchem létali míče, badmintonové košíčky, ringa, bumerangy i tenisáky. Jednoduše jsme se drželi hesla: „Kdo si hraje, nezlobí.“
Dlouhé teplé večery nám daly možnost užívat si sportu i po večeři, ugrilovat si i párky a vyzkoušet si, jaké to je koupat se se západem slunce.
Čeho jedině můžeme litovat je, že ten týden utekl tak rychle.
Tak snad zase za rok na Žermanicích. Ahoj!!!

Fotky:
Přehled starších článků | Autor: Mgr.Martina Dostalová | Počet přečtení: 936x