Charitativní akce žákovského parlamentu

11. prosince 2009

Členové žákovského parlamentu navrhli, abychom se v letošním adventním období zúčastnili dvou charitativních akcí.

První z nich byla sbírka hraček pro děti ze sociálně slabých rodin. Naši žáci přinesli velké množství velmi zachovalých hraček, dětských her a různých knížek. Tuto akci jsme uskutečnili ve spolupráci s Úřadem městského obvodu Slezská Ostrava a za tuto iniciativu žákům písemně poděkovala vedoucí oddělení sociálně právní ochrany dětí paní Naďa Šupíková. Všechny hračky byly postupně předávány přímo dětem, nebo do klubu pro děti a mládež v Ostravě- Hrušově a školního klubu v Kunčičkách. Jedná se o děti ze sociálně slabých rodin, které by vůbec neměly možnost si s takovými hračkami hrát a radovat se z nich. Doufáme, že jsme těmto dětem udělali aspoň trošku radost.

Druhou akcí, která proběhla první týden v prosinci, byla charitativní akce Červená stužka, která se stala symbolem Světového dne boje proti AIDS. Tato celorepubliková akce byla spojená s veřejnou sbírkou, které jsme se i my zúčastnili. Během celého týdne jsme získali prodejem stužek rovných 2000 Kč, kterými jsme přispěli na prevenci tohoto onemocnění.

Přehled starších článků | Autor: Mgr. Jitka Magincová | Počet přečtení: 1534x