Cesta za poklady

27. srpna 2014

Cesta za poklady… je název nového eTwinningového projektu, na kterém budeme ve školním roce 2014/2015 spolupracovat s dětmi ze Slovenska ze Základní školy Janka Matúšku v Dolném Kubíně. Zúčastní se ho žáci 6. ročníků, kteří o práci na projektu projevili zájem. Během celého školního roku se vydáme na cestu do neznáma, za hledáním pokladů. Pokladem nemusí být jen cennosti, ale i nové zkušenosti, radostné zážitky, nové vědomosti a získaná přátelství. Chceme se vzájemně podělit o bohatství našich regionů (památky, osobnosti, příroda) a zprostředkovat je žákům zajímavým způsobem (s využitím ICT).
Cílem projektu je vést žáky k lásce k vlasti, k poznávání kulturního dědictví. Seznámit je s lidovými tradicemi, historií, uměním, literárními osobnostmi našich regionů. Také je budeme směřovat k tomu, aby se naučili prezentovat své práce.
Doba realizace projektu je naplánovaná na celý školní rok. Nejprve se musíme vzájemně seznámit, poznat své kamarády, jejich školu, město a region, kde žijí. Dále budeme postupně odhalovat poklady, které se v našich regionech skrývají. Mohou to být významné objekty nebo osobnosti. Nejlepším vyvrcholením projektu by bylo společné setkání účastníků z obou zemí.
Věříme, že se nám podaří navázat spolupráci a přátelství mezi žáky a pedagogy, přispějeme k rozvíjení prezentačních dovedností žáků a k jejich zdokonalování v práci s ICT.

Přehled starších článků | Počet přečtení: 8740x