15. ledna 2009

Celé Česko čte dětem s Alešem Juchelkou

V rámci projektu „Celé Česko čte dětem“ se 13. ledna 2009 žáci 2. a 3. ročníků naší školy zúčastnili akce pořádané v knihkupectví Librex.
Aleš Juchelka, televizní moderátor a mimo jiné i bývalý žák naší školy, předčítal dětem legrační zvířecí pohádky a zároveň také zábavnou formou komentoval, jak děti pozorně poslouchají a rozumí textu. Mezi jednotlivými kapitolami předčítané knihy si žáci mohli zasoutěžit v kvízu, ve kterém jim Aleš Juchelka pokládal otázky a ověřoval si tak jejich znalosti a vědomosti. Ti nejšikovnější si pak odnesli domů krásnou pohádkovou knihu nebo společenskou hru.

„Čtěme dětem 20 minut denně. Každý den!“

Hlasité předčítání v přátelské atmosféře je spolehlivý a účinný způsob, jak se může čtení stát pro dítě stejně přitažlivým, či dokonce ještě přitažlivějším než televize. Právě to je ta správná cesta, jak dát dítěti pocítit jeho důležitost, projevit mu svou lásku, nenásilně rozvíjet jeho jazykové dovednosti a všeobecné vědomosti a formovat jeho vlastní návyk a potřebu číst si s chutí rovněž v dospělosti.
Vědci a praktikové shodně tvrdí, že pravidelné hlasité předčítání učí dítě jazyku a myšlení, rozvíjí jeho paměť a obrazotvornost, obohacuje ho o vědomosti a vzorce morálního chování, posiluje jeho sebevědomí.

Přehled starších článků | Autor: Mgr. Jarmila Králová, Mgr. Jarmila Lacinová | Počet přečtení: 1447x