Březen měsíc knihy aneb den plný knih

27. března 2017

Měsíc březen je vyhlášen měsícem knihy, a tak i my jsme se rozhodli tuto akci podpořit. Společně s žáky 2. a 7. ročníků jsme strávili celé odpoledne a noc ve školní knihovně. A měli jsme opravdu pestrý program. Všichni žáci si navzájem představili své oblíbené knížky. Následovalo rozdělení do dvojiček (druhák-sedmák). Ve dvojicích jsme si ze svých oblíbených knih chvilku četli a poté jsme se vrhli na čtení knížky Stříbrný paprsek. Každá dvojice dostala za úkol přečíst jednu kapitolu z knihy a připravit si její převyprávění ostatním. Postupně jsme se tedy dozvěděli, co se v každé kapitole stalo. Na závěr nám paní učitelka Nikolova celou knihu shrnula. Poté se už začalo stmívat a my se těšili na večeři. Každé šikovný čtenář si objednal pizzu dle vlastního výběru. Čas na čekání pizzy jsme vyplnili hraním stolního tenisu. Po večeři jsme už zalehli do připravených spacáků a dívali se na film. V sedm ráno nás probudilo netradičně školní zvonění a čekala nás výborná snídaně, kterou nám přivezl pan ředitel – mňam.

Zároveň jsme se tímto rozloučili s naší stávající knihovnou. Díky grantu „Ve škole jsme rádi“, který se nám podařilo získat ze statutárního města Ostravy, nás v příštích měsících čeká budování nové relaxační místnosti spojené se školní knihovnou. Už se těšíme, jak oslavíme s knihou v ruce její otevření.

Fotky zde:

Přehled starších článků | Autor: Mgr.Dostalová Martina, Mgr.Nikolova Pavla | Počet přečtení: 770x