Bojíte se hadů?

12. března 2009

V březnu měly děti pátých až sedmých tříd možnost nejen si na hada sáhnout, ale také jej vzít do ruky a důkladně si ho prohlédnout. A nejenom to. Díky nebývalé ochotě rodiny naší žákyně 6.B třídy, Dominiky Martáškové, se děti dozvěděly mnoho zajímavostí také o pavoucích, v tomto případě o sklípkanech. Několik exemplářů z celkové sbírky 38 sklípkanů děti mohly pozorovat. Kdo z nich dával pozor nejen na atraktivní zvířata, ale také na velmi hezký výklad, už například ví, čím hlavně bývají sklípkani nebezpeční a proč jsme si je prohlíželi raději v uzavřených krabičkách, kolikrát se za život svlékají a mnoho dalších podrobností.
Za nebývalý zážitek pro děti i dospělé ještě jednou děkujeme ochotným chovatelům a věříme, že mláděti užovky červené a užovce thajské se u nás také líbilo.
Další zajímavé fotografie naleznete ve fotogalerii

Přehled starších článků | Autor: Mgr. Ivana Jurenková, Milena Bíbrová a Mgr. Věra Šonovská | Počet přečtení: 1614x