Besedy s městskou policií Ostrava

9. března 2012

Koncem února proběhly na naší škole ve všech ročnících každoroční besedy se zástupci Městské policie Ostrava. Tyto besedy jsou součástí našeho preventivního programu a policisté mají pro žáky každého ročníku připraven speciální program. Koncepce besed pro děti obsahuje komplexní balíček základů právního vědomí dětí, bezpečného chování v různých situacích, dopravní výchovy a prevence kriminality dětí. Strážníci spolupracují s vedením základních škol i na prevenci šikany a jiných patologických jevů, kdy jsou besedy tzv. ušity na míru konkrétním problémům, věku dětí a schopnostem jejich vnímání.
Policisté pohovořili na tato témata:

1. třída – Bezpečné odpoledne                                      6. třídy – Nebezpečná hra (šikana)
2. třída – Jezdíme rádi                                                     7. třídy – Nedělej se problém
3. třída –Bezpečné chování ve městě                           8. třídy – Právní povědomí
4. třída – Základy kriminalistiky                                      9. třídy –Trestním zákonem
5. třída – Život ve městě
Besedy byly pro žáky zajímavé a poučné, mluvené slovo policistů doprovázely prezentace, ve kterých žákům danou problematiku policisté ještě více přiblížili.

Přehled starších článků | Autor: Mgr. Jitka Magincová | Počet přečtení: 1339x