Basketball 2017

20. března 2017

Týdnu od 13.3. do 17.3.2017 se pro kluky 8.a9.ročníků nesl v basketbalovém duchu. V úterý je čekalo obvodní kolo, které se konalo na naší škole. Zde změřili své síly se ZŠ Nádražní a ZŠ Pěší. Hrálo se systémem každá s každým a dvoukolově, aby si kluci zahráli. Během čtyř zápasů kluci nezažili pocit prohry a jasným rozdílem obě školy porazili, čímž si vybojovali postup do okresního kolo, které se uskutečnilo ve čtvrtek 16.3. na ZŠ Volgogratské. Zde už kluky čekaly těžší zápasy. Šest nejlepších týmů Ostravy se rozdělilo do dvou skupin. Náš čekala ve skupině ZŠ Horymírova a ZŠ Nádražní. Konečné druhé místo ve skupině nám přisoudilo do semifinále vítěze skupiny B Gymnázium Františka Hajdy. V pěkném a napínavém zápase se nakonec štěstí přiklonilo na stranu soupeře a naše kluky čekal boj o celkové 3.místo. V tomto utkání se proti nám postavila ZŠ Velká Polom. Zde už kluci neponechali nic náhodě a po konečném hvizdu rozhodčího se mohli radovat z krásného 3.místa. Celkovým vítězem okresního kolo se stalo Gymnázium Fr.Hajdy.

Za školu nastoupili: Patrik Pastňák, Štiak Adam, Kanaloš Patrik, Majs Matěj, Konarský Honza, Vrba Lukáš, Braš Filip, Kašík Martin, Muržín Jarek, Kyjanica Matěj a Altenburger Dan.

Klukům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Fotky zde:
Přehled starších článků | Autor: Mgr.Martina Dostalová | Počet přečtení: 1121x